♦  ZAPOMOGI FINANSOWE „ŚWIĄTECZNE” - przypominamy o terminie składania wniosków  ➡️od 1 września do 30 listopada 2022 ⬅️Nie czekaj do ostatniej chwili - złóż wniosek już teraz. DRUK DO POBRANIA

Jesteś tutaj: WYCIECZKA 2022

WYCIECZKA 2022

16-19 WRZEŚNIA 2022  WYCIECZKA - TRÓJMIASTO, MALBORK, BYDGOSZCZ

  W dniach 16-19 września 2022 roku odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Brało w niej udział 63 osób, z oddziałów: Kraków, Warszawa i Wrocław.

Pierwszym etapem wycieczki był obiad, po którym zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zamek, który jest największą ceglaną warownią w Europie,  przeniósł nas w świat z powieści Henryka Sienkiewicza i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Wieczorem dotarliśmy na miejsce naszego zakwaterowania, do hotelu Golden Tulip Gdańsk, który  położony jest przy piaszczystej plaży, niedaleko Starego Miasta i Sopotu. Na głodnych czekała smaczna obiadokolacja, po której udaliśmy się do swoich pokoi.

Dzień drugi zaczęliśmy pysznym śniadaniem, po którym pojechaliśmy do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie zwiedzaliśmy muzeum i bibliotekę poświęconą historii Solidarności, ruchu związkowego i obywatelskiego ruchu oporu, a także innych ruchów opozycyjnych w Europie Wschodniej z czasów komunizmu.

Po zwiedzaniu ECS i przerwie obiadowej wyruszyliśmy dalej, by zwiedzić historyczne centrum Głównego Miasta. Zobaczyliśmy pełne uroku zabytkowe Główne Miasto z pięknymi kamieniczkami oraz wspaniały ratusz i wieżę, która dumnie góruje nad kościołem Mariackim, największą gotycką ceglaną świątynią w Europie.

Przez najpiękniejszą uliczkę Mariacką udaliśmy się do kościoła Mariackiego, gdzie poznaliśmy jego historię, a także historię bezcennych zabytków: słynnego zegara astronomicznego, ołtarza głównego oraz obrazu „Sąd Ostateczny”.

 Następnie przeszliśmy reprezentacyjną Drogą Królewską, którą do miasta wjeżdżali władcy. Przez Bramę Złotą  wyszliśmy na ulicę Długą, zwaną salonem Gdańska. Przy niej mieszkali bogaci patrycjusze, kupcy i żeglarze.  Zobaczyliśmy także najważniejszą budowlę w mieście – Ratusz. Idąc dalej weszliśmy na Długi Targ na którym są liczne zabytki: Studnia Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamieniczka, kamienice królewskie oraz Brama Zielona.

 Po ciekawym i interesującym zwiedzaniu Gdańska pojechaliśmy do Gdyni na Skwer Kościuszki i Molo Południowe, gdzie mogliśmy podziwiać Dar Pomorza oraz zwiedziliśmy ORP Błyskawica , zabytek klasy zerowej wśród okrętów. Ten weteran II wojny światowej uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały czas jej trwania.

Na zakończenie dnia czekała na nas nie lada atrakcja. Udaliśmy się na Nabrzeże Francuskie gdzie podziwialiśmy z bliskiej odległości zacumowany USS Kearsarge (LHD-3), 257-metrowy okręt desantowy amerykańskiej marynarki wojennej. Na jego pokładach znajdują się m.in. samoloty pionowego startu i śmigłowce, a także mnóstwo innych pojazdów i maszyn wojskowych. Na jednostce służy także około 2 tysięcy osób, poza załogą na okręcie przypłynęli również amerykańscy marines.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wieczorem wróciliśmy do Gdańska, gdzie w hotelu czekała na nas gorąca obiadokolacja.

Ostatniego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Bydgoszczy, gdzie skorzystaliśmy z zaproszenia na event naszej firmy, podczas którego zjedliśmy obiad.

Niestety, ale w tym dniu pogoda pokrzyżowała plany i nie zwiedziliśmy tego miasta.  Ale nic nie mogło zepsuć nam humorów.  Udaliśmy się do hotelu, gdzie zjedliśmy kolację i miło spędziliśmy w nim czas.

Wycieczkę zakończyło wspólne śniadanie, po którym cali i zdrowi wróciliśmy do Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i wzmocniła więzi koleżeńskie.

Dziękujemy za miłą atmosferę i liczny udział :) 

GALERIA ZJĘĆ 

Wyjazd z zajezni Kraków: 16 września 2022 r., godz. 5:00

Wyjazd z zajezni Wrocław: 16 września 2022 r., godz. 6:00