♦     8. Mistrzostwa Kierwoców - Najlepszy w swoim fachu! Jakub Ptak ????????????najlepszym kierowcą Mobilis ❗️❗️❗️   ????     ♦

    

PIKNIK 2022 - galeria zdjęć

MISTRZOSTWA KIEROWCÓW

Jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności

25.11.2021 PODWYŻSZENIE WYSOKOŚCI KWOT ZAPOMOGI "ŚWIĄTECZNEJ"

Zarząd Mobilis sp. z o.o., Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Mobilis sp. z o.o. oraz Rada Pracowników działająca w
Mobilis sp. z o.o.
, w następstwie wspólnych ustaleń, informują, że wysokość dotychczas obowiązujących kwot tytułem przewidzianej w Regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w MOBILIS Sp. z o.o. („Regulamin ZFŚS”) jednorazowej zapomogi finansowej w związku ze wzmożonymi wydatkami w okresie Świąt Bożego Narodzenia przypadających w 2021 roku, zostanie podwyższona o 1.000,00 zł (jeden tysiąc złotych) brutto.

Jednocześnie informujemy, że przewidziany w Regulaminie ZFŚS termin na złożenie przez pracowników wniosku o przyznanie zapomogi finansowej w związku ze wzmożonymi wydatkami w okresie Świąt Bożego Narodzenia przypadających w 2021 roku, zostaje wydłużony do dnia 03 grudnia 2021 r.


3.09.2021 VII MISTRZOSTWA KIEROWCÓW AUTOBUSÓW MIEJSKICH

    Adam Radomski (Warszawa) i Tomasz Kucharczyk (Kraków) ex aequo na pierwszym miejscu! Obaj otrzymali taką samą łączną notę - 250 pkt.

      3 września b.r. w Warszawie rozegrano 7. edycję Mistrzostw Kierowców Autobusów Miejskich  w Mobilis Sp. z o.o.. Zawodnicy równolegle rywalizowali w konkurencjach: testu teoretycznego, pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda po mieście oraz zmagania na placu manewrowym. 

Rozwiązując państwowy test znajomości przepisów, zawodnicy musieli pamiętać nie tylko o prawidłowych odpowiedziach ale także o czasie, w którym to zrobią.  Na tym etapie Mistrzostw kryterium podstawowym była minimalna liczba błędów, zaś kryterium dodatkowym – czas wykonywania testu, który miał znaczenie przy równej ilości punktów.

Konkurencja praktyczna – pierwsza pomoc przedmedyczna, polega na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, w tym przypadku za pomocą fantoma. 

 Podczas jazdy na precyzję na placu manewrowym kierowcy mieli za zadanie pokonać bezbłędnie oraz w jak najszybszym czasie przygotowaną trasę, m.in.: slalom przodem, parkowanie przodem i tyłem, podjazd pod przystanek i obsługa pasażera niepełnosprawnego, strącanie żółtych pachołków przednim kołem. 

Zmagania na placu manewrowym były wstępem do trzeciego etapu - jazdy po mieście, gdzie zadaniem kierowców był przejazd wyznaczoną trasą zgodnie z przepisami drogowymi oraz precyzyjne zatrzymywanie autobusu w zatoce przystankowej. Jurorzy oceniali: sposób wykonywania manewrów na drodze,zachowanie wobec innych uczestników ruchu drogowego, umiejętność oceny potencjalnych lub rzeczywistych zagrożeń na drodze  dynamikę i kulturę jazdy, sposób używania mechanizmów w sterowaniu pojazdem, dynamikę i kulturę jazdy, pomiar zużycia paliwa - zostanie dokonany na podstawie odczytu z urządzenia.  

Wszystkie zadania konkursowe związane z pojazdami, były wykonywane w autobusach miejskich – Solaris Urbino 8,9 oraz MAN 12.

Uczestnicy walczyli o zwycięstwo i nagrody. Najlepsi kierowcy otrzymali puchary i nagrody finansowe, które zostały wręczone przez Panią Małgorzatę Badowską V-ce Prezes Zarządu oraz Pana Michała Juchnowskiego Dyrektora Działu Przewozów. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce podczas Pikniku Rodzinno-Sportowego. 

Ostateczna klasyfikacja 7. edycji Mistrzostw Kierowców przedstawia się następująco: 

I miejsce – ex aequo Adam Radomski (Warszawa) i Tomasz Kucharczyk (Kraków) – obaj otrzymali taką samą łączną notę – 250 pkt.
III miejsce –Krzysztof Chrząszcz (Warszawa) – otrzymał 240 pkt.
Eco Driving –  Krzysztof Pękalski (Warszawa). 

GALERIA ZDJĘĆ

4.09.2021 Piknik Rodzinno-Sportowy
Miło było Was widzieć!
           4 września 2021 roku w Julinku odbył się kolejny już Piknik Rodzinno – Sportowy, w którym udział wzięli pracownicy Mobilis i ich rodziny. Wydarzenie to na stałe wpisuje się w harmonogram imprez w naszej firmie. O popularności Pikniku najlepiej świadczy liczba osób, które w tym dniu odwiedziły Park Rozrywki w Julinku.
W tym roku na 350 uczestników z Krakowa, Warszawy i Wrocławia czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Wśród tych, które cieszyły się największym zainteresowaniem znalazły się:
- zajęcia w autobusie MAN, podczas których Pan Piotr zaznajomił dzieci z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej, przybliżył zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na przystanku i w autobusie oraz przybliżył im pracę kierowcy autobusu,
- zajęcia dla dzieci i dorosłych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez zespół medyczny,
- radiowóz Nadzoru Ruchu, przy którym Pan Marcin zapoznał dzieciaki z pracą instruktora nadzoru ruchu,
- zawody sportowe m.in. konkurs piłkarski, strzelanie z łuku, mecze piłkarskie,
- pokaz strażacki przeprowadzony przez OSP Leszno.

Ponadto  można było wziąć udział w licznych konkursach, takich jak: strzały piłką do celu, trafianie do tarczy strumieniem wody . 
Najwięcej emocji wywołało jednak przeciąganie liny. Najpierw rywalizowały ze sobą dzieci, potem oko w oko stanęli dorośli z oddziałów krakowskiego, warszawskiego i wrocławskiego. Ależ to była zacięta i fascynująca walka, niemalże do ostatniej kropli potu! 
Na uczestników Pikniku czekały także atrakcję Julina Park: m.in. park linowy, mini golf, kraina dmuchańców, wesołe miasteczko, samochodziki i wiele innych.
Na tych, którzy nieco opadli z sił, czekał poczęstunek z grilla i trzy rodzaje pierogów. 
W trakcie imprezy wręczono także nagrody zwycięzcom VII Mistrzostw Kierowców Autobusów Miejski. Puchary i nagrody finansowe wręczyli: Pani Małgorzata Badowska V-ce Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o. oraz Pan Michał Juchnowski Dyrektor Działu Przewozów.
Cały Piknik przebiegał w przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze, dopisała duża ilość uczestników, co świadczy o tym, że Pracownicy naszej firmy chętnie spędzają wolny czas podczas takich wydarzeń.
Frekwencja na sobotnim pikniku przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, co napawa na optymizmem i jest dla nas motywacją do kolejnych działań. 

Piknik zakończyła dyskoteka, która trwała do godziny 21:30.

Dla naszych Koleżanek i Kolegów z oddziałów: krakowskiego i wrocławskiego, Piknik nie był jedyną atrakcją tego weekendu. Uczestniczyli oni bowiem w wycieczce do Warszawy, która odbyła się w niedzielę. Zwiedzili oni Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia!   
Komisja Socjalna w Mobilis Sp. z o.o.

GALERIA ZDJĘĆ Z PIKNIKU