♦    Od 15 stycznia 2024 r. startujemy z zapisami do Mobilka! Serdecznie zapraszamy pracowników Mobilis wraz z rodzinami do naszego Ośrodka Wypoczynkowego! Sezon letni zaczynamy od 1 lipca 2024 r. Więcej na www.mobilekkierwik.pl 

Jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności

16-19 WRZEŚNIA 2022  WYCIECZKA - TRÓJMIASTO, MALBORK, BYDGOSZCZ

     W dniach 16-19 września 2022 roku odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Brało w niej udział 63 osób, z oddziałów: Kraków, Warszawa i Wrocław.

Pierwszym etapem wycieczki był obiad, po którym zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zamek, który jest największą ceglaną warownią w Europie,  przeniósł nas w świat z powieści Henryka Sienkiewicza i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Wieczorem dotarliśmy na miejsce naszego zakwaterowania, do hotelu Golden Tulip Gdańsk, który  położony jest przy piaszczystej plaży, niedaleko Starego Miasta i Sopotu. Na głodnych czekała smaczna obiadokolacja, po której udaliśmy się do swoich pokoi.

Dzień drugi zaczęliśmy pysznym śniadaniem, po którym pojechaliśmy do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie zwiedzaliśmy muzeum i bibliotekę poświęconą historii Solidarności, ruchu związkowego i obywatelskiego ruchu oporu, a także innych ruchów opozycyjnych w Europie Wschodniej z czasów komunizmu.

Po zwiedzaniu ECS i przerwie obiadowej wyruszyliśmy dalej, by zwiedzić historyczne centrum Głównego Miasta. Zobaczyliśmy pełne uroku zabytkowe Główne Miasto z pięknymi kamieniczkami oraz wspaniały ratusz i wieżę, która dumnie góruje nad kościołem Mariackim, największą gotycką ceglaną świątynią w Europie.

Przez najpiękniejszą uliczkę Mariacką udaliśmy się do kościoła Mariackiego, gdzie poznaliśmy jego historię, a także historię bezcennych zabytków: słynnego zegara astronomicznego, ołtarza głównego oraz obrazu „Sąd Ostateczny”.

 Następnie przeszliśmy reprezentacyjną Drogą Królewską, którą do miasta wjeżdżali władcy. Przez Bramę Złotą  wyszliśmy na ulicę Długą, zwaną salonem Gdańska. Przy niej mieszkali bogaci patrycjusze, kupcy i żeglarze.  Zobaczyliśmy także najważniejszą budowlę w mieście – Ratusz. Idąc dalej weszliśmy na Długi Targ na którym są liczne zabytki: Studnia Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamieniczka, kamienice królewskie oraz Brama Zielona.

 Po ciekawym i interesującym zwiedzaniu Gdańska pojechaliśmy do Gdyni na Skwer Kościuszki i Molo Południowe, gdzie mogliśmy podziwiać Dar Pomorza oraz zwiedziliśmy ORP Błyskawica , zabytek klasy zerowej wśród okrętów. Ten weteran II wojny światowej uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały czas jej trwania.

Na zakończenie dnia czekała na nas nie lada atrakcja. Udaliśmy się na Nabrzeże Francuskie gdzie podziwialiśmy z bliskiej odległości zacumowany USS Kearsarge (LHD-3), 257-metrowy okręt desantowy amerykańskiej marynarki wojennej. Na jego pokładach znajdują się m.in. samoloty pionowego startu i śmigłowce, a także mnóstwo innych pojazdów i maszyn wojskowych. Na jednostce służy także około 2 tysięcy osób, poza załogą na okręcie przypłynęli również amerykańscy marines.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wieczorem wróciliśmy do Gdańska, gdzie w hotelu czekała na nas gorąca obiadokolacja.

Ostatniego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Bydgoszczy, gdzie skorzystaliśmy z zaproszenia na event naszej firmy, podczas którego zjedliśmy obiad.

Niestety, ale w tym dniu pogoda pokrzyżowała plany i nie zwiedziliśmy tego miasta.  Ale nic nie mogło zepsuć nam humorów.  Udaliśmy się do hotelu, gdzie zjedliśmy kolację i miło spędziliśmy w nim czas.

Wycieczkę zakończyło wspólne śniadanie, po którym cali i zdrowi wróciliśmy do Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i wzmocniła więzi koleżeńskie.

Dziękujemy za miłą atmosferę i liczny udział :) 

GALERIA ZJĘĆ 

25.11.2021 PODWYŻSZENIE WYSOKOŚCI KWOT ZAPOMOGI "ŚWIĄTECZNEJ"

Zarząd Mobilis sp. z o.o., Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Mobilis sp. z o.o. oraz Rada Pracowników działająca w
Mobilis sp. z o.o.
, w następstwie wspólnych ustaleń, informują, że wysokość dotychczas obowiązujących kwot tytułem przewidzianej w Regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w MOBILIS Sp. z o.o. („Regulamin ZFŚS”) jednorazowej zapomogi finansowej w związku ze wzmożonymi wydatkami w okresie Świąt Bożego Narodzenia przypadających w 2021 roku, zostanie podwyższona o 1.000,00 zł (jeden tysiąc złotych) brutto.

Jednocześnie informujemy, że przewidziany w Regulaminie ZFŚS termin na złożenie przez pracowników wniosku o przyznanie zapomogi finansowej w związku ze wzmożonymi wydatkami w okresie Świąt Bożego Narodzenia przypadających w 2021 roku, zostaje wydłużony do dnia 03 grudnia 2021 r.


3.09.2021 VII MISTRZOSTWA KIEROWCÓW AUTOBUSÓW MIEJSKICH

    Adam Radomski (Warszawa) i Tomasz Kucharczyk (Kraków) ex aequo na pierwszym miejscu! Obaj otrzymali taką samą łączną notę - 250 pkt.

      3 września b.r. w Warszawie rozegrano 7. edycję Mistrzostw Kierowców Autobusów Miejskich  w Mobilis Sp. z o.o.. Zawodnicy równolegle rywalizowali w konkurencjach: testu teoretycznego, pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda po mieście oraz zmagania na placu manewrowym. 

Rozwiązując państwowy test znajomości przepisów, zawodnicy musieli pamiętać nie tylko o prawidłowych odpowiedziach ale także o czasie, w którym to zrobią.  Na tym etapie Mistrzostw kryterium podstawowym była minimalna liczba błędów, zaś kryterium dodatkowym – czas wykonywania testu, który miał znaczenie przy równej ilości punktów.

Konkurencja praktyczna – pierwsza pomoc przedmedyczna, polega na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, w tym przypadku za pomocą fantoma. 

 Podczas jazdy na precyzję na placu manewrowym kierowcy mieli za zadanie pokonać bezbłędnie oraz w jak najszybszym czasie przygotowaną trasę, m.in.: slalom przodem, parkowanie przodem i tyłem, podjazd pod przystanek i obsługa pasażera niepełnosprawnego, strącanie żółtych pachołków przednim kołem. 

Zmagania na placu manewrowym były wstępem do trzeciego etapu - jazdy po mieście, gdzie zadaniem kierowców był przejazd wyznaczoną trasą zgodnie z przepisami drogowymi oraz precyzyjne zatrzymywanie autobusu w zatoce przystankowej. Jurorzy oceniali: sposób wykonywania manewrów na drodze,zachowanie wobec innych uczestników ruchu drogowego, umiejętność oceny potencjalnych lub rzeczywistych zagrożeń na drodze  dynamikę i kulturę jazdy, sposób używania mechanizmów w sterowaniu pojazdem, dynamikę i kulturę jazdy, pomiar zużycia paliwa - zostanie dokonany na podstawie odczytu z urządzenia.  

Wszystkie zadania konkursowe związane z pojazdami, były wykonywane w autobusach miejskich – Solaris Urbino 8,9 oraz MAN 12.

Uczestnicy walczyli o zwycięstwo i nagrody. Najlepsi kierowcy otrzymali puchary i nagrody finansowe, które zostały wręczone przez Panią Małgorzatę Badowską V-ce Prezes Zarządu oraz Pana Michała Juchnowskiego Dyrektora Działu Przewozów. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce podczas Pikniku Rodzinno-Sportowego. 

Ostateczna klasyfikacja 7. edycji Mistrzostw Kierowców przedstawia się następująco: 

I miejsce – ex aequo Adam Radomski (Warszawa) i Tomasz Kucharczyk (Kraków) – obaj otrzymali taką samą łączną notę – 250 pkt.
III miejsce –Krzysztof Chrząszcz (Warszawa) – otrzymał 240 pkt.
Eco Driving –  Krzysztof Pękalski (Warszawa). 

GALERIA ZDJĘĆ

4.09.2021 Piknik Rodzinno-Sportowy
Miło było Was widzieć!
           4 września 2021 roku w Julinku odbył się kolejny już Piknik Rodzinno – Sportowy, w którym udział wzięli pracownicy Mobilis i ich rodziny. Wydarzenie to na stałe wpisuje się w harmonogram imprez w naszej firmie. O popularności Pikniku najlepiej świadczy liczba osób, które w tym dniu odwiedziły Park Rozrywki w Julinku.
W tym roku na 350 uczestników z Krakowa, Warszawy i Wrocławia czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Wśród tych, które cieszyły się największym zainteresowaniem znalazły się:
- zajęcia w autobusie MAN, podczas których Pan Piotr zaznajomił dzieci z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej, przybliżył zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na przystanku i w autobusie oraz przybliżył im pracę kierowcy autobusu,
- zajęcia dla dzieci i dorosłych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez zespół medyczny,
- radiowóz Nadzoru Ruchu, przy którym Pan Marcin zapoznał dzieciaki z pracą instruktora nadzoru ruchu,
- zawody sportowe m.in. konkurs piłkarski, strzelanie z łuku, mecze piłkarskie,
- pokaz strażacki przeprowadzony przez OSP Leszno.

Ponadto  można było wziąć udział w licznych konkursach, takich jak: strzały piłką do celu, trafianie do tarczy strumieniem wody . 
Najwięcej emocji wywołało jednak przeciąganie liny. Najpierw rywalizowały ze sobą dzieci, potem oko w oko stanęli dorośli z oddziałów krakowskiego, warszawskiego i wrocławskiego. Ależ to była zacięta i fascynująca walka, niemalże do ostatniej kropli potu! 
Na uczestników Pikniku czekały także atrakcję Julina Park: m.in. park linowy, mini golf, kraina dmuchańców, wesołe miasteczko, samochodziki i wiele innych.
Na tych, którzy nieco opadli z sił, czekał poczęstunek z grilla i trzy rodzaje pierogów. 
W trakcie imprezy wręczono także nagrody zwycięzcom VII Mistrzostw Kierowców Autobusów Miejski. Puchary i nagrody finansowe wręczyli: Pani Małgorzata Badowska V-ce Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o. oraz Pan Michał Juchnowski Dyrektor Działu Przewozów.
Cały Piknik przebiegał w przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze, dopisała duża ilość uczestników, co świadczy o tym, że Pracownicy naszej firmy chętnie spędzają wolny czas podczas takich wydarzeń.
Frekwencja na sobotnim pikniku przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, co napawa na optymizmem i jest dla nas motywacją do kolejnych działań. 

Piknik zakończyła dyskoteka, która trwała do godziny 21:30.

Dla naszych Koleżanek i Kolegów z oddziałów: krakowskiego i wrocławskiego, Piknik nie był jedyną atrakcją tego weekendu. Uczestniczyli oni bowiem w wycieczce do Warszawy, która odbyła się w niedzielę. Zwiedzili oni Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia!   
Komisja Socjalna w Mobilis Sp. z o.o.

GALERIA ZDJĘĆ Z PIKNIKU